Hydrafacial Antalya

Hydrafacial Antalya

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için yapılacak cilt bakımın önemi çok fazladır. Cildin kendini yenilemesi ve koruması için mutlak surette nemlenmesi gerekir. Cildin nemlenmesi için kullanılacak farklı teknikler vardır, fakat çoğu kişi kulaktan dolma bilgiler ile bunu sağlamaya çalışır. Alakasız ve kalitesiz kozmetik ürünlerinin kullanılması, siyah nokta ve sivilcelerin sıkılması ve buna benzer çok sayıda hata cildin nemlenmesine engel olduğu gibi farklı sorunların ortaya çıkmasına da neden olabilir. Özellikle cildin en üst tabakası olan epidermis bu hatalardan fazlasıyla etkilenir. İşte hydrafacial Antalya, söz konusu hataların engellenmesi ve cildin ihtiyacı olan bütün bakımların tek bir seansta yapılmasını sağlar. Böylece cilt derinlemesine temizlenir, nefes alır ve nemlenir.

Hydrafacial Antalya Nedir?

Cilt bakımı noktasında insanların farklı ihtiyaçlarının ortaya çıkması üzerine farklı teknikler geliştirilmiştir. Söz konusu yöntemlerden birisi de hydrafacial Antalya olup, bu yöntemin temelinde özel bir cihaz vardır. Tamamen ağrısız ve acısız bir şekilde çalışan cihaz, cildin derinlemesine temizlenmesini sağlar. Vortex teknolojisinin bir ürünü olan bahse konu cihaz sayesinde parlak, genç, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için gerekli olan işlemler tek bir seansta yapılır. Vakum uygulayan başlık, derinlemesine temizlik yaparken, cildin üst tabakasını mikroskobik düzeyde soymakta ve cildi ölü hücrelerden arındırmaktadır. Bu işlem siyah noktaların giderilmesi ve gözeneklerin tamamen açılmasını da sağlar.

Bu aşamadan sonra ciltteki kırışıklıklar, renk farklılıkları ve lekeler özel olarak hazırlanan serumlar ile tedavi edilebilir. Bu aşamada hyaluronik asit ve protein içerikli solüsyonlar etkili sonuçlar verir ve insanların daha sağlıklı ve daha genç görünen bir cilde sahip olmalarını sağlar.

Hydrafacial Antalya Nasıl Uygulanır?

Hydrafacial Antalya uygulamasının temelinde yukarıda bahsedilen cihaz yer alır. Bunun haricinde farklı solüsyonların kullanılması da söz konusudur. Genel olarak izlenen adımların şu şekilde sıralanması yanlış olmayacaktır:

·         İlk olarak cildinizde bulunan makyaj kalıntıları ve diğer kirlerin temizlenmesi için özel bir uygulama yapılır. Burada cilt temizleme solüsyonları etkili sonuçlar verir.

·         Uygulanan solüsyonlardan sonra vakum uygulaması ile cildin temizlenmesi gerçekleştirilir. Böylece ciltte hiçbir yabancı madde kalmaz.

·         Bu aşamada kişinin cildine uygun bir solüsyon kullanılır. Protein içerikli olan çözeltiler ve hyaluronik asit karışımından oluşan solüsyonlar cilde uygulanır ve bunlar radyo frekans başlığı ile cilde derinlemesine yedirilir.

·         Hydrafacial Antalya uygulamasının bu aşamasında ise soğutucu başlık ile şok etkisi yapılır. Bu etki sayesinde az önce uygulanan ve cilde yedirilen solüsyonun ciltte hapsolması sağlanır.

·         Son aşamada ise cildi uyarma özelliği olan LED terapisi uygulanır ve böylece işlem tamamlanmış olur.

Yukarıdaki adımlar genel olarak anlatılmıştır. Burada bir takım değişikliklerin olması söz konusu olabilir.

Hydrafacial Antalya Avantajları Nelerdir?

Bu işlemin sağladığı faydalar, kişiye göre farklılık gösterebilir. Dolayısıyla herkeste benzer etkiyi gösterecek diye bir durum yoktur, fakat insanların beklentilerini genel olarak karşıladığını söylemek yanlış olmaz. Hydrafacial Antalya uygulamasının sağlamış olduğu avantajlardan bazıları şunlardır:

·         Acı, ağrı ve benzer olumsuzluğa neden olmaz ve bundan dolayı son derece konforludur.

·         Her yaştan insan için uygundur.

·         Cilt temizliğini yüzeysel değil, derinlemesine yaptığı için oldukça uzun süre etkisini kaybetmez. Bu da seanslar arasındaki sürenin fazla olmasına neden olur.

·         Ortalama 6-8 seans sürer.

·         Cildin daha rahat nefes almasını sağlar ve bu durum cildin kendisini korumasına imkan verir.

·         İnsanlar, hydrafacial Antalya uygulaması ile kırışıklık ve sarkmalardan bir noktaya kadar kurtulabilir.

·         Ciltteki lekelerin giderilmesini sağlar.

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın