Antalya Çatlak Tedavisi

Antalya Çatlak Tedavisi

Ciltte meydana gelen çatlaklar hem kadınlarda hem de erkeklerde görülebilir. Fakat kadınlarda bunun daha fazla görüldüğü bilinen bir gerçektir. Özellikle gebelik döneminde hızlı alınan kiloların çatlakların ortaya çıkmasına neden olduğu söylemek yanlış olmaz. Bundan dolayı cilt çatlakları denildiği zaman genellikle kadınlardan bahsedilir. Benzer şekilde Antalya çatlak tedavisi de kadınları daha fazla ilgilendiren konulardan birisidir.

Cilt çatlakları, normal olmayan gerilmelerden dolayı meydana gelir. Daha farklı bir ifade ile söz konusu çatlaklar aslında cildin yırtılması ya da buna bağlı olarak oluşan yaralardır. Meydana gelen bu yırtılmalardan sonra cilt altında bulunan kolajen yapılar, söz konusu yırtıkları onarmaya çalışır. Bunu başarsa dahi bir iz kalır ve bunlar çatlak olarak ifade edilir. Antalya çatlak tedavisi ile tedavi edilmediklerinde kalıcıdırlar.

Ergenlik ve hamilelik dönemlerinde çatlakların yoğun bir şekilde meydana geldiği bilinir. Bu durumun temel nedeni, cilde yüklenen gerilimdir. Bunun kaldırılmaması, çatlak olarak ortaya çıkar. Fakat bunun haricinde hormonlara bağlı olarak da çatlakların oluşması söz konusudur.

Antalya Çatlak Tedavisi Nasıl Yapılır?

Cilt çatlaklarının ortaya çıkmasının farklı nedenleri vardır. Bu nedenler ne olursa olsun, çatlakların tamamen engellenmesi için geliştirilen bir tedavi şuanda yoktur. Uygulanan bazı yöntemler ile çatlakların daha yavaş oluşması ya da şiddetinin az olması sağlanabilir. Bunun haricinde çatlakları kesin olarak engelleyecek bir yöntemden bahsedilemez. Dolayısıyla da bu noktadan itibaren önemli olan Antalya çatlak tedavisi olarak uygulanacak yöntemlerdir.

Söz konusu sorunun oldukça eski olması, tedavi için farklı yöntemlerin denenmesine neden olmuştur. Bunlardan bazıları beklentileri karşılamamış ve yeni arayışlar başlamıştır. Günümüzde uygulanan farklı tedavilerinin neredeyse tamamının belli bir geçmişi vardır. Bu tedavi yöntemlere ve bunlara ilişkin detayları aşağıda bulabilirsiniz.

1.    Fraksiyonel Lazer

Söz konusu yöntem için en etkili Antalya çatlak tedavisi nitelendirilmesi yapılması yanlış olmaz. Anti aging mantığı ile çalışan tedavi, hastaların beklentilerini büyük ölçüde karşılar. Bu yöntemin temelinde kolajen üretimi vardır. Normalde cildin alt bölümünde bu maddenin üretilmesi gerekir. Böylece cildin kendisini yenilemesi ve sorunları kapatması gerçekleşir. Fakat bahse konu maddenin üretimi zaman içinde yavaşlar ya da tamamen durur. İşte burada uygulanacak lazer ile söz konusu maddenin üretimi yeniden başlar ve böylece çatlakların tedavisi gerçekleşir. Özellikle çatlakların etrafındaki dokuların kolajen üretimine başlaması son derece önemli bir olaydır.

Fraksiyonel lazer sadece çatlakların tedavisinde değil, farklı cilt sorunlarının tedavisinde de etkili sonuçlar verir. Sarkma, kırışıklık ve ameliyat izlerinin silinmesi gibi çok sayıda işlem bu yöntem ile etkili olarak yapılabilir.

2.    Radyo Frekans Uygulaması

Antalya çatlak tedavisi yöntemlerinden birisi olan radyo frekans, son derece başarılı sonuçlar veren bir diğer yöntem olarak dikkat çeker. Adından da anlaşılacağı gibi radyo dalgalarının işlevinin sağladığı etkiye dayanan bir temeli vardır. Söz konusu yöntemde derinin alt bölgelerine radyo dalgaları gönderilir ve böylece bu alanlardaki kolajen üretimi artırılır ya da üretim olmayan bölgeler üretim için uyarılır. Yukarıdaki yöntemin benzeri bir sisteme sahip olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Bu yöntemin en önemli özelliklerinden birisi, ciltte geçici de olsa herhangi bir ize neden olmamasıdır. Bahse konu teknik sayesinde hastaların ciltleri kısa sürede toparlanır. Fakat bu işlemden sonra bazı cilt gençleştirme yöntemlerine ihtiyaç duyulabileceği bilinmelidir. Bu işlemin başarılı sonuçlar verebilmesi için en az 3-4 seans uygulanması gerekir. Seanslar arasında ise 3-4 seans olması yeterlidir. Hastanın durumuna göre bu rakamlarda farklılaşma söz konusu olabilir.

Sihirli Dokunuşlar İçin...

Doktorunuza Danışın